HERBÁŘ PERUÁNSKÝCH BYLIN A ROSTLIN
dary And a Amazonie
Sacha Inchi

 SACHA INCHI  - Plukenetia Volubilis Linnaeu
 


 

 


Vyslovuje se: Sača Inči

Sacha Inchi je rostlinou z peruánské Amazonie, pěstovanou jak ve vyšších, tak i v nižších partiích džungle, známou již v dávné minulosti. Je popínavou, částečně zdřevnatělou rostlinou, dorůstající výšky 2 metry. Listy má zelené a drobné bílé květy.
Plody jsou ve tvaru hvězdy, jasně zelené barvy. Během dozrávání ale hnědnou a uvnitř jsou uložena semena (oříšky), oddělená od sebe přepážkami.


Oříšky Sacha Inchi jsou běžně užívány různými způsoby – vařené, pečené, pražené nebo jako přídavek do různých potravin. Chutí a tvarem připomínají tradiční ořechy. Jsou výborným, nezvykle výživným doplňkem stravy a jejich možnost přípravy v různých chuťových variacích – sladké, slané, kořeněné – z nich činí dokonalou alternativu chipsů a jiných podobných, často nepříliš zdravých „pochoutek“.
Semena Sacha Inchi jsou opravdovým pokladem přírody – neobvykle bohatým zdrojem nenasycených mastných kys
elin, nezbytných pro život a zdraví lidí. Takové množství nenajdete v žádných jiných semenech olejnatých rostlin, neboť jich obsahuje až 93,7%.

Omega 3 - 48,6%
Omega 6 - 36,8%
Omega 9 - 8,3%

 

A právě z těchto semen je díky speciální technologii vyráběn olej Sacha Inchi. První odborné články o něm se objevily již v roce 1980 v USA. Bylo zjištěno, že plody Sacha Inchi obsahují nenasycené mastné kyseliny, které organizmus nedokáže sám syntetizovat, jsou nezbytné k jeho správné činnosti, a proto by měly být součástí naší každodenní stravy.

 V roce 2000, za podpory evropských vědců a ve spolupráci s Universidad Agraria La Molina, byly zahájeny podrobné vědecké výzkumy této neobyčejné rostliny.

Mimo nenasycených mastných kyselin Omega 3, Omega 6 a Omega 9 (v ideálním poměru a omega 3 – 48,6%, - 13 x více než losos! ) obsahují plody Sacha Inchi ještě výživné bílkoviny (33%), antioxidanty, jód, vitamíny A a E, zvláště potřebné pro sportující.


Olej Sacha Inchi, jako nejbohatší zdroj kyselin Omega, získal ve světě ohromné uznání a mezi jinými brzy získal první místo. Nalezl široké uplatnění nejen v medicíně a potravinářském průmyslu, ale také – díky mimořádně příznivým účinkům na lidskou pokožku – v průmyslu kosmetickém, při výrobě krémů, kosmetických masek a šamponů.

     


Cenné a unikátní - jak z pohledu množství, tak i jakosti - složení oleje Sacha Inchi způsobilo, že se stal nejlepším ve své kategorii.
V letech 2004 - 2007 získal zcela bezkonkurenčně na světových výstavách rostlinných olejů v Paříži zlaté medaile a ocenění za technologickou inovaci procesu extrakce.

Zveřejněné publikace na téma oleje Sacha Inchi ve světě vyvolaly bleskový růst zájmu o něj. A zdá se, že není přeháněním, pokud ho nazýváme zázračnou potravinou. Jeho vstřebatelnost je mimořádně vysoká (více než 96%) a užívání ideální v každém věku – od nejmenších dětí po nejstarší seniory. Doporučuje se i těhotným ženám – díky dobrému vlivu na správný vývoj plodu, hlavně mozku a nervového systému.

 

 

 


SEZNAM ÚČINKŮ OMEGA 3,6,9 OBSAŽENÝVH V SACHA INCHI, PODPORUJÍCÍCH SPRÁVNOU
ČINNOST NAŠEHO ORGANIZMU PODLE PERUÁNSKÉ TRADICE

 

MOZEK

 

Vyživuje, zvyšuje „kapacitu“ mozkových buněk, zlepšuje paměť, podporuje myšlenkové procesy, logiku a představivost
Zlepšuje činnost centrálního nervového systému, podporuje nápravu funkcí neuronů v mozku a přenášení nervových
podnětů
Pomáhá zvláště při demenci, depresi, stresu, únavě, nervovém i psychickém vyčerpání, podrážděnosti a nespavosti.
Zlepšuje stav nemocných s Alzheimerovou chorobou. Pomáhá při migréně.

 

 SRDCE

 

Posiluje srdce a pomáhá udržet stálý krevní tlak, redukuje vysoký krevní tlak, značně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob, předchází arytmii.
Kontroluje a reguluje hladinu cholesterolu v krvi, stimuluje snížení hladiny „špatného„ (LDL), usnadňuje transport výživných substancí v organizmu.
Snižuje hladinu trygliceridů a pomáhá tím předcházet sklerotickým změnám cév, ohraničuje onemocnění oběhového systému krve, tolik v poslední době rozšířená vzhledem k nadměrné konzumaci škodlivých tuků.
Pomáhá předcházet srdečnímu infarktu a trombóze, snižuje též riziko vzniku srdečních chorob způsobených nedokrvením srdečního svalu.
Pomáhá v přenosu kyslíku krví do tkání, zlepšuje krevní oběh.

 

 TRÁVÍCÍ TRAKT A METABOLIZMUS

 

Pomáhá při transportu výživných substancí do krve, reguluje a posiluje správnou materiální přeměnu.
Předchází zácpám.
Pomáhá při uchování správné funkce ledvin a vodního hospodářství organizmu.

Omezuje ztučnění jater a vznik substancí způsobujících rozvoj zánětlivých procesů.
Pomáhá při redukčních dietách.
Reguluje hladinu krevního cukru, snížením metabolizmu glukózy pomáhá předcházet cukrovce.
Pomáhá při léčbě Crohnovy choroby a jiných zánětů střev.

 

 ZÁNĚTLIVÉ PROCESY

 

Snižuje riziko výskytu zánětů a působí protizánětlivě, mimo jiné v těchto případech:
Revmatický zánět kloubů
Záněty kloubů, artróza, revma
Vředový zánět tenkého i tlustého střeva
Virový i bakteriální zánět plic
Záněty průdušek a astma.

 

 TĚHOTENSTVÍ, KOJENCI A DĚTI

 

Je ideální potravinou pro těhotné ženy, protože usnadňuje správný vývoj plodu, má zásadní vliv na rozvoj nervových
tkání plodu a správného rozvoje mozku a nervového systému.
Snižuje riziko vysokého krevného tlaku v období těhotenství.
Zajišťuje správný psychomotorický vývoj kojenců a má pozitivní vliv na jejich smyslový rozvoj.
Má pozitivní vliv na rozvoj dítěte v každém věku.

 
 POKOŽKA


Pomáhá udržet zdravou, pěknou pokožku, zpomaluje procesy stárnutí.
Předchází vypadávání vlasů, posiluje nehty.
Předchází a pomáhá při léčbě ekzémů, lupénky a uhrovitosti.

Pravidelná konzumace oleje Sacha Inchi „maže“ pokožku rovněž zevnitř a významným způsobem posiluje její výživu a vzhled. Může se užívat rovněž jako tělový balzám a nehtová výživa.

 JINÉ 
VLASTNOSTI SACHA INCHI  PODLE PERUÁNSKÉ TRADICI

Působí jako antioxidant

Reguluje oční tlak a podporuje ostrost vidění

Podporuje krevní oběh

Zpomaluje procesy stárnutí organizmu a pokožky

Posiluje kosti a pomáhá předcházet osteoporóze

Snižuje hormonální problémy žen

Snižuje množství alergenů při astma

Pomáhá při hubnutí a udržení váhy

Dodává energii a posiluje celý organizmus

Pomáhá v prevenci a udržení dobré kondice

Sacha Inchi se užívá s výbornými výsledky u dětí s ADHD

 

 NĚKOLIK SLOV O OMEGA 3


Připomeňme si, že Omega 3, Omega 6 a Omega 9 jsou pro naše zdraví a život nezbytné nenasycené mastné kyseliny, které není organizmus schopen sám vytvořit. Tyto substance se podílí na mnoha klíčových procesech probíhajících v našem těle. Jsou velmi důležitou součástí prevence oběhových chorob. Kontrolují a udržují na správné úrovni cholesterol a triglyceridy. Chrání před vznikem krevních trombů, pomáhají předcházet srdečnímu infarktu a mozkovým příhodám. Chrání náš organizmus před záněty a dodávané v dostatečném množství pomáhají při léčbě autoimunitních onemocnění, jako jsou: roztroušená skleróza, revmatoidní záněty kloubů, Crohnova choroba a migrena status.
Omega 3 se podílí mimo jiné na tvorbě zrakových buněk oční sítnice a struktury buněčných blan.
Je klíčem ke správnému metabolizmu, neboli všem biochemickým procesům a enzymatickým reakcím probíhajícím v buňkách celého organizmu.

 NEDOSTATEK OMEGA 3 SE PROJEVUJE RŮZNÝMI ZPŮSOBY:

 

suchou pokožkou, podrážděností, nedostatkem soustředění, měkkými nehty, alergiemi, nízkou imunitou, nadměrnou žízní, suchostí očí, nádorovými onemocněními, těžko hojícími se ranami, poruchami paměti a schopnosti učit se, zvýšením tělesné váhy, srdečními chorobami, záněty, cukrovkou, depresemi a ADHD u dětí.
Pouze 5% světové populace konzumuje dostatečné množství mastných kyselin a v tom lze najít příčinu stále se zvyšujících počtů různých onemocnění.
Olej Sacha Inchi je výborným řešením – ideální podporou správných funkcí organizmu a zlepšení zdravotního stavu všech věkových skupin – od nejmenších dětí do nejstarších seniorů. Bohaté, unikátní složení ho předurčuje k tomu, aby se stal stálým a nezastupitelným hostem na našich stolech, doplňujícím každodenní, obvykle málo hodnotnou výživu současného člověka.

 

DODATEČNÉ INFORMACE:

Olej přechovávejte v temnu. Sluneční světlo a vysoké teploty způsobují jeho okysličení. Olej pít 1 - 2 lžičky denně. Lze dodávat i do salatů.
 

OBSAHUJE OMEGA 3 – 48,6%, - 13 X VÍCE NEŽ LOSOS!


Velmi cenná složka každodenní stravy.
Ve světě vysoce ceněný rostlinný elixír života, umožňující udržení organizmu v dokonalé harmonii a zdraví.
Klíč ke správnému metabolizmu - všem biochemickým a enzymatickým reakcím probíhajícím v buňkách organizmu a umožňující jeho udržení v dokonalé harmonii a zdraví.
Výborná kosmetika, s blahodárným vlivem na pokožku celého těla.


Články :
Olej se zlatou medailí Sacha Inchi
Sacha Inchi tentokrát jako kosmetický balzám z Amazonie