HERBÁŘ PERUÁNSKÝCH BYLIN A ROSTLIN
dary And a Amazonie
Maíz Morado

Zea maiz

MAÍZ MORADO - FIALOVÁ KUKUŘICE - VIOLET AO
 
ANTIOXIDANT. NEJEN PRO ZDRAVÍ, ALE I PRO KRÁSU TĚLA. ANTI-AGING. KLIČ KE ZDRAVÍ

 
Maíz morado - tato zvláštní odrůda kukuřice s tmavě fialovými až černými klasy, pěstovaná v Andách, byla známa již před civilizací Inků. Maiz morado lze nalézt zobrazenou i na různých keramických předmětech kultury Mochica z před více než 2500 lety. 

Obecně lze říci, že lékaři a výzkumní pracovníci jsou nadšeni výsledky laboratorních výzkumů, protože v maiz morado nalezli vzácný poklad – „klíč ke zdraví“. Produkty z maiz morado, známé po staletí pouze „místně”, získávají dnes renomé a výjimečnou pozici na celém světě. To co intuitivně věděly civilizace ještě před Impériem Inků dnes potvrdily vědecké výzkumy. Co činí violet maiz v dnešní době supermoderních preparátů a pilulek tak nezastupitelnou?

MAÍZ MORADO je více než „standardní” komplex vitamínů (A, B1, B2, B3, C) a minerálů (železo, vápník, fosfor). Maiz morado je zdrojem nejsilnějších přírodních antioxidantů chránících membrány buněk a DNA před zhoubnou činností volných radikálů a genetický kód DNA před poškozením. Chránících buňky a orgány nejen před předčasným stárnutím ale zároveň i před vznikem mnoha onemocnění, zvláště civilizačních, jako jsou nádorová onemocnění, kardiovaskulární choroby, cukrovka a obezita.
Je třeba se rovněž zmínit, že barviva (antokyany),náležící mezi flavonoidy, které dodávají zelenině a ovoci tmavou barvu (červenou, fialovou nebo modrou), mají účinky protinádorové a barviva z fialové kukuřice převyšují v tomto ohledu mnoho jiných. Antokyany, obsažené v této odrůdě kukuřice jsou dle výzkumů prováděných v USA, jedny z nejlepších na světě a jsou vynikající prevencí především proti rakovině žaludku a tlustého střeva.

Maíz morado reguluje krevní oběh a tlak, chrání cévní systém před poškozením, zlepšuje mikrocirkulaci krve, redukuje hladinu cholesterolu a snižuje riziko srdečního infarktu, vyživuje mozkové buňky a podporuje jeho správnou činnost. Maíz morado Usnadňuje regeneraci tkáně, napomáhá tvorbě kolagenu a chrání organizmus před bakteriálními a virovými infekcemi a před plísněmi.

Maíz morado působí také jako „vnitřní kosmetika“. Podporuje růst a krásu vlasů a nehtů, potlačuje vrásky a brání jejich vzniku, zpomaluje stárnutí pokožky a dává jí svěží, mladistvý vzhled. Maíz morado významně podporuje činnost nervové soustavy. Fialová kukuřice je ceněna i pro své schopnosti zvýšení ostrosti vidění a zlepšení nočního vidění. Velmi nápomocná při obezitě,
podporuje trávení a snižuje vstřebávání sacharidů, bílkovin a lipidů.
 Pro informaci citujeme ze závěrů některých vědeckých výzkumů:
Studií provedenou na lékařské fakultě University of Nagoya (Japonsko, prof.T. Shirai Shirai) bylo prokázáno, že obsažené látky brání vzniku rakoviny tlustého střeva.

Podle Dr. Hugo Malaspina z Limy (Peru) fialová kukuřice podporuje regeneraci tkání, brání vzniku kardiovaskulárních onemocnění, zpomaluje degenerativní procesy obecně, zvyšuje průtok krve a působí proti vzniku vrásek.

Nedávné klinické studie v Japonsku, zveřejněné v časopise Biophysical Research Communications ukázaly, že fialová kukuřice (Zea mays L.) se může stát velkým spojencem v boji proti diabetu a obezitě. V roce 2008 výzkumný tým z japonské University Doshisha, Kjóto, objevil, že extrakt z fialové kukuřice zvyšuje aktivitu genu, který reguluje funkci tukových buněk. Obezita a diabetes jsou velkými zápory tohoto století, a vlastnosti fialové kukuřice nám dávají nové naděje v oblasti prevence.

Podle studie zveřejněné v časopise Nutraceuticals World, je extrakt z fialové kukuřice, jako jeden z nejsilnějších antioxidantů, dobrým inhibitorem cholesterolu, chrání oční sítnice a povzbuzuje krevní oběh.


Pouhý výčet základních informací o violet maiz odůvodňuje potřebu jejího zařazení do každodenní stravy, k zajištění ochrany a posílení organizmu.

Maíz morado tak důležitý v prevenci, je neocenitelný i při již existujícím onemocnění, při všech zánětech a infekcích - jako cílevědomá podpora klasické léčby.

 

MAÍZ MORADO - VIOLET AO JE DOPORUČEN PŘEDEVŠÍM PŘI:
 • zvýšené hladině cholesterolu
 • oběhových potížích
 • nedostatečném prokrvení mozku
 • zvýšené lomivosti krevních kapilár
 • všech zánětech, bakteriálních a virových infekcích
 • problémech s pojivovou tkání a nedostatkem kolagenu
 • zrakových problémech zvláště při šeroslepotě a zhoršeni ostrosti vidění
 • nádorových onemocněních
 • artróze
 • cukrovce
 • obezitě
 • anemii
 • vysokém krevním tlaku
 • proti stresu
 • k posílení nervové soustavy
 • proti předčasnému stárnutí
 • při trávících problémech


Pro snadnější použití a vyšší účinnost je Maíz morado dodáván ve výhodné, koncentrované formě extraku v kapslích, pod názvem Violet AO.

DLOUHODOBÝM UŽÍVÁNÍM VIOLET AO SI ZAJISTÍME OCHRANU A POSÍLENÍ ORGANIZMU A ZPOMALENÍ PROCESU STÁRNUTÍ